FANDOMDescription Edit

Për 4 vetë.

Ingredients Edit

  • qepë te vogla 1 kg
  • vaj 2 filxhanë kafeje
  • salcë 1 luge gjelle
  • verë një filxhan kafeje
  • hudhër një kokërr
  • kripë, piper, 2 fletë dafine

Directions Edit

  1. Qërohen qepet dhe siç janë të paprera skuqen në tigan me vaj pastaj shtohen në tenxhere.
  2. Pastaj në tigan hidhet një kokërr qepë e grirë hollë, kaverdiset pak, shtohet salcë dhe kaverdisen së bashku, shuhen me verë të kuqe dhe e leme te avulloje shtohet kripë, piper, ujë dhe hudhra.
  3. Tenxherja mbulohet mirë dhe lihet në zjarr te ngadalshëm për 20-30 minuta
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.