FANDOMDescription Edit

Për 4 vetë.

Ingredients Edit

  • Miell misri 3 filxhanë çaji
  • qumësht 4-5 filxhanë caji
  • djathë 2 filxhanë kafeje
  • gjalpë 2-3 lugë gjelle
  • kripë

Directions Edit

  1. Në një enë me gjalpë, shtohet djathi dhe skuqet pak.
  2. Pastaj hidhet qumësht dhe pasi merr valë i shtohet miell misri, përzihet me shpejtësi që të mos krijohen kokërriza dhe piqet derisa të shkëputet nga anët e enës dhe të dalë yndyra.
  3. Vendoset në pjatë lugë-lugë dhe shërbehet e ngrohtë.
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.